O mně

O mně

Terapeutka Lenka Davidová

Společně otevřeme a posílíme potenciál osobní, partnerský, pracovní nebo podnikatelský.

Mým posláním je provázet vás k vnitřní síle a moudrosti tak, abyste svůj život mohli prožít smysluplně.

I když jste zažili mnoho nepříjemného nebo jste si sáhli až na samé dno, vaše prožitky transformujeme ve zkušenosti – vaši vnitřní moudrost – a dojdete do bodu, kdy s vámi už nelomcují strachy, zbytečně se nelimitujete, ani přehnaně emočně nereagujete, protože máte svoje téma vyřešené a jste nad věcí.

Touhu pomáhat druhým jsem pociťovala snad odjakživa. Vždy mě fascinovaly příběhy a způsob, jak se hlavní hrdinové vypořádali s výzvami života a co jim pomohlo na cestě, aby plně využili svůj potenciál.

Odpověď jsem našla v terapiích a transformačních konstelacích, které vám pomohou se nebát vaší minulosti, ale přijmout ji, nalézt v ní poučení, kráčet svobodně a radostně životem dál a naplnit své poslání.

Staňte se i vy hrdinou svého příběhu a zvítězte nad těžkostmi, se kterými si možná teď nevíte rady.

Proč jsem se rozhodla pro psychoterapeutický výcvik?

Moje cesta k terapiím a konstelacím se rozkrývala postupně. Po vysoké škole jsem nastoupila do práce v neziskového sektoru, kde se mi ukázaly možnosti praktické pomoci druhým v přirozeném prostředí. V poli, kde se lidé potýkali s různými zátěžemi, bloky nebo traumaty.

Chvíli po nástupu do práce jsem však začala cítit, že svoje směřování potřebuji posunout dál, více do hloubky – k hledání a zpracovávání příčin obtíží a traumat a objevování možností, které lidem pomohou najít, otevřít nebo prohloubit jejich potenciál, který by jim umožnil žít v hojnosti, v radosti a smysluplně.

Proto jsem v roce 2008 zahájila vzdělávání v rámci akreditovaného psychoterapeutického výcviku Logoterapie a existenciální analýza, rozvíjela své schopnosti v dalších hlouběji zaměřených tématech (jako trauma, poruchy attachementu a další) a od roku 2011 nabízím pomoc ve své soukromé terapeutické praxi. Postupně jsem začala zjišťovat, že psychoterapie má omezené možnosti a hledala jsem metodu, která by dobře zapadala k psychoterapii a já se v ní cítila dobře. Přišly ke mně konstelace a po 2 letech výcviku jsem začala terapie kombinovat s individuálními konstelacemi.

Letos jsem pocítila, že potřebuji jít ještě hlouběji, a proto se nyní účastním šamanského mezinárodního výcviku s certifikací. V poli šamanismu už mám hodně odpracováno a výcvik mi pomůže doladit techniky tak, abych vám mohla nabídnout ještě hlubší pomoc v energetické rovině.

Na terapiích a konstelacích vám předávám i své životní zkušenosti

Kromě pomoci jednotlivcům, rodičům, dospívajícím či párům se také zaměřuji na spolupráci s podnikateli či vedoucími pracovníky, protože jsem si prošla podobnými zkušenostmi a velmi dobře rozumím tomu, co prožíváte.

Sama jsem pracovala 20 let v neziskovém sektoru na různých pozicích včetně vedoucích a poté přešla plně na podnikatelskou cestu. Naučila jsem se překonávat strachy a tlaky, které se s pozicemi a změnami pojily, opírat se o sebe a stát si za tím, co cítím, že je moje cesta i přesto, že mě okolí mnohdy nepodporovalo nebo nechápalo.

Naučila jsem se využívat pomoci a expertízy druhých, vážit si maličkostí a neřešit kraviny, být vytrvalá a užívat si chvílí, kdy se daří. Dnes můžu říct, že žiju a naplňuju svůj potenciál a stojím ve své síle. To, co dělám, mě stále baví a i přes velké pracovní nasazení jsem nevyhořela.

Vím, jak moc důležité je mít vedle sebe někoho, kdo vás nasměruje a dodá vám odvahu pokračovat. Proto u mě najdete pochopení, podporu a bezpečný prostor, což vám umožní následovat své poslání.

TERAPIE

Cítit se vyrovnaní, plni energie a mít chuť každý den vstát a užít si nový den je cíl, ke kterému na terapiích směřujeme. Získáte nadhled, přijde úleva a otevře se vám nová cesta.

KONSTELACE

Tam, kde končí terapie, začíná konstelace. Podíváme se na traumata a vzorce chování, které ještě potřebujete odkrýt, pochopit a vyčistit, aby vám bylo zase dobře.

0 +
let vás provázím obtížnými situacemi k vašemu potenciálu
0 +
let jsem tu pro vás jako terapeut a průvodkyně konstelacemi
0 +
hodin spolupráce s  mými klienty

Neustále zvyšuji svou expertízu

Po celou dobu své praxe se intenzivně vzdělávám a rozšiřuji své portfolium metod a přístupů. Mohu tak stále efektivněji řešit obtíže, se kterými za mnou přicházíte, abychom otevřeli potenciál na osobní, partnerské, pracovní nebo podnikatelské rovině. Absolvovala jsem tyto odborné výcviky, kurzy a semináře:

+ 0
hodin zvyšování své další kvalifikace
„V životě bych si nedokázal představit, jaké profesionály tu máme. Lenka Davidová jím opravdu je! Její vedení terapie mi opravdu sedlo. Největší rozdíl, mimo úplné vymizení úzkostných stavů, jsem během spolupráce pozoroval v přístupu a motivaci k životu. Z celodenní prokrastinace se rázem stal den plný aktivit, práce, nápadů a plnění si snů. Táhnoucí se problémy s důvěrou sám k sobě a sebevědomím jsem byl díky Lence Davidové schopen odstranit a započít seberozvoj osobnosti. Kdo hledá naprostého profesionála ve svém oboru, nesáhne vedle. Přístup a vedení terapie je výjimečné.”
V.M., Student a začínající podnikatel

S kým dále spolupracuji

Kromě soukromé terapeutické praxe jsem spolupracovala v různých rolích s těmito organizacemi, kde se soustředíme především na objevování a rozšiřování potenciálu a témata spojená se sebehodnotou a přijetím.

Nyní:

Dříve:

Pro koho lektoruji

Ráda předávám své zkušenosti – lektoruji témata spojená se zvýšením osobního potenciálu, posílení sebehodnoty, řešení krizových situací a traumat či specifika spojená se zvýšenou citlivostí a také autismem. Setkat jste se se mnou mohli v rámci těchto projektů.

Zaujala vás taková možnost spolupráce?
Ozvěte se mi.

Přejít nahoru