Reference

Jak terapie a konstelace posouvají mé klienty?

Přinášejí jim úlevu a pochopení, proč se jim daná situace děje. Následně se mohou vydat novým směrem ve svém životě nebo podnikání a hlouběji zapracovat na osobním rozvoji. Jsem vděčná za všechny své klienty, se kterými jsem měla možnost spolupracovat, pomoci jim nalézt cestu a dostat se tam, kam kdo v danou chvíli potřeboval. Přečtěte si jejich reference, ve kterých zároveň odhalují své příběhy na cestě za změnou. Ten další může být váš.

„Terapie pomohla s úzkostí“

Než jsem poprvé navštívila Lenku, necítila jsem se vůbec dobře. Měla jsem časté propady nálad, úzkost a pocit beznaděje na lepší dny. Tyto problémy začaly ovlivňovat můj osobní život a vztah s manželem. Proto jsem vyhledala pomoc, při které mě někdo vyslechne a pomůže je řešit. Od té doby se cítím vyrovnaná, sebejistá, plná energie a mám chuť každý den vstát a začít nový den. Spolupráci s Lenkou bych určitě doporučila každému, kdo se necítí ve své kůži a nechce v tomto stavu dále pokračovat.
A.K., asistentka personálního oddělení

„S každou novou konstelací nevycházím z údivu, jak velký pokrok se ve mně uděje“

K Lence jsem začala docházet na terapie před dvěma lety po rozchodu s partnerem. Představila mi formu individuálních konstelací a já byla nadšená. S každou novou konstelací nevycházím z údivu, jak velký pokrok se ve mně uděje. Nejen, že se vyřešily stavy úzkosti po rozchodu, ale současně se také otevírají hlubší problémy/traumata a vzorce chování, které je nutné odkrýt, pochopit a vyčistit.

Velmi mi tento způsob terapie vyhovuje, a i když jsem po ní často unavená, neznám lepší způsob pomoci. Lenčin přístup je při tomto procesu velice citlivý a naprosto bezpečný. Jsem Vám velice vděčná a obdivuji Vás. Těším se na další, jak Vy říkáte, energetickou jízdu. 🙂
E. B., učitelka

„Díky terapii jsem se naučila stát si za svým názorem“

Celé mé dospívání jsem měla jediný cíl – vystudovat vysokou školu. Po jejím úspěšném dokončení jsem najednou nevěděla, co se životem, i když šlo vše na první pohled hladce. Sestěhování s partnerem, nástup do první práce… I přesto se mi začaly objevovat pocity naprosté beznaděje, samoty a neúspěchu. Naprosto jsem nechápala, odkud a proč se tyto pocity berou, vždyť mi vše v životě vycházelo. To, že jsem nedokázala své pocity racionálně odůvodnit, mě ještě více ubíjelo a nedokázala jsem se s tím svěřit nikomu v blízkém okolí.

Rozhodnutí vyhledat odbornou pomoc mi trvalo více než rok, a teď zpětně lituji, že jsem Lenku nevyhledala mnohem dříve. Již po pár terapiích přišla velká úleva. Vyřešily jsme spoustu témat, o kterých jsem celý život věděla, ale nenapadlo mě, že by se dala vyřešit. Díky terapiím jsem se naučila stát si za svými názory, nebrat si problémy ostatních na sebe a netrápit se tím, co si o mně kdo myslí. Spoustu témat jsme řešily pomocí konstelací, kde jsme během jednoho sezení dokázaly odbourat pocity, které jsem v sobě měla a nerozuměla jim.

Dalším skvělým efektem terapií a konstelací je seberozvoj, ujasnění si, co mě v životě naplňuje, a čemu bych se chtěla věnovat. Spolupráci s Lenkou doporučuji všem, kdo se v životě necítí šťastní a spokojení se svým životem. Lenka je velmi empatický člověk, který dokáže vycítit vaše pocity. Dokáže jít opravdu do hloubky a odhalit důvody toho, proč se člověk cítí tak, jak se cítí.
T. S., vývojář

„Konstelace je jako odhazování starých svetrů a kabátů, které už nám neslouží“

Lenku Davidovou z celého srdce doporučuji. Jsem žena středního věku, pracující v pobočce mezinárodního koncernu. Seberozvoji se věnuji mnoho let a za tu dobu jsem vyzkoušela mnoho metod na odstranění našich osobních bloků, které nás v životě různým způsobem limitují. Před pár lety jsem si prošla syndromem vyhoření, který mě vedl k intenzivnějšímu hledání odpovědí na otázky, proč jsme tady, proč se nám v životě určité věci neustále opakují, proč máme určité nemoci a co musím změnit u sebe, aby se změnilo mé okolí.

Poznala jsem kineziologii, léčivý tanec, vyzkoušela služby několika terapeutů včetně klasické psychologie. Po roce, co jsem ze svého okolí slyšela čím dál více pozitivních ohlasů na práci Lenky, jsem se rozhodla vyzkoušet osobní konstelaci. Mám za sebou 5 sezení, a po každém sezení cítím velkou úlevu. Je to jako odhazování starých svetrů a kabátů, které už nám neslouží, naopak nás zbytečně tíží a komplikují nám současný radostný život.

Když pak pozoruji své změněné reakce, změnu ve svém okolí a v různých oblastech mého života, ať už pracovního nebo soukromého, uvědomím si tu obrovskou pomoc, které se mi díky konstelacím dostalo. Efekt a bohatství, které tyto terapie přináší, daleko přesahují investici do 2-3 hod. sezení. Na osobní konstelaci se vždy moc těším, a i když aktuálně nevím, jaké téma chci řešit, Lenka přesně ví, který „zaprášený šuplíček v naší hlavě" otevřít.
Z. O., pracovnice mezinárodního koncernu

„Díky terapiím jsem se naučila, jak pracovat se stresem a nezhroutit se z toho“

Před zahájením spolupráce s Lenkou jsem se cítila hrozně. Neměla jsem žádné sebevědomí, neuměla jsem mluvit před lidmi, stát si za svým názorem, říkat „NE“. Můj největší problém byl stres, který mě shazoval ve všech možných situacích (hlavně ve škole a poté i v práci). Přišla jsem si méněcenná.

Začala jsem proto chodit na terapie k Lence, kterou mi doporučila kamarádka. Nic závazného jsem od toho neočekávala. Řekla jsem si, že za jedno sezení nic nedám a zkusím to. Velkou výhodou pro mne bylo online setkání, protože první, co mne napadlo, bylo, jak se na mě bude paní terapeutka dívat, až jí sdělím své problémy – jestli si neřekne, proč řeším takové „blbosti“. Nakonec jsem byla mile překvapena.

Paní terapeutka na mě působila velmi mile, přátelsky, chápavě, byla plná energie, kterou předávala i mně. Na to jsem do této doby nebyla zvyklá, a to jsem už navštívila hodně psychologů, kteří se mi snažili pomoci. Cítila jsem, že už mě konečně někdo chápe a snaží se mě podpořit.

Dnes už na sobě vidím obrovský posun. Pomohla mi se posunout dál, říct svůj názor před ostatními, stát si za ním, „nebát se“ autorit a vybudovat si sebevědomí. Což pro mne bylo ještě před rokem nereálné. Díky tomu jsem se naučila, jak pracovat se stresem a nezhroutit se z toho.
P. M., studentka a začínající učitelka

„Díky konstelaci zase dokážu komunikovat s mámou“

K Leničce jsem přišla proto, že ač mám rodinu, děti, přátele, tak jsem měla pocit samoty a prázdnoty a navíc delší dobu jsem řešila vztah matka-dcera, který vůbec nefungoval. Proto jsem se rozhodla pro konstelaci a poprosila o pomoc. Chtěla jsem vyřešit vztah s mámou, abych se mohla posunout zase dál a dál na sobě pracovat.

Konstelace byla náročná, protože energie mámy byla silná a nechtěla nás k sobě pustit, ale vše dopadlo dobře. Lenička vše vyčistila a já jsem jí vděčná, protože už 2 měsíce s mámou dokážu komunikovat, zasmát se a to předtím nešlo. Také mi odblokovala krční páteř a já přestala mít migrény.

Těším se na další spolupráci, protože vidím okamžitý výsledek a potřebuji si zpracovat ještě další věci. Jsem moc ráda, že jsem našla Leničku, které se můžu v klidu svěřit, a vím, že mi svou prací pomůže.
R. H., pečovatelka

„Z terapií i konstelací vždy odjíždím s obrovským klidem“

S Lenkou jsem velmi spokojená. Navázaly jsme dlouhodobou spolupráci a z každého setkání odjíždím s klidem, odhodláním, s přesným návodem co dál a s vděčností, že jsme na sebe narazily. Spolupracujeme spolu jak v rámci koučinku, tak i konstelací. Řešíme téma ohledně podnikání, ale mezitím se samozřejmě srovnává i všechny jiné oblasti. Ze začátku bych nikdy nevěřila, jak rychle se po každém setkání dají věci do pohybu, někdy i do pár hodin nebo pár dní.

Každé téma, které spolu řešíme, i uzavřeme, vyčistíme, a proto odjíždím s obrovským klidem. Má prvotní myšlenka byla, že to prostě zkusím jednou a dál uvidím. Nyní se na každé další setkání těším, i když někdy netuším, co vůbec budeme řešit, ale pokaždé spolu otevřeme přesně to, co je nejvíce potřeba. Lenka mě nasměrovala na další metu v podnikání, probouzí ve mě vize, sny a především tomu dává plán, přesné kroky a někdy i úkoly, které si následně plním. Děkuji Leni, jsi vždy laskavá, upřímná a vždy vnímáš přesně to, co je pro můj růst nejlepší.
K. H., Sales director

„Proces terapií a konstelací je pro mě osobně nesmírně dobrodružná záležitost“

Po smrti dcery na mentální anorexii a tragické smrti manželky jsem věděl, že o věcech, které mám za sebou, které prožívám, a jak vlastní život uchopit do budoucna, chci a potřebuji hovořit s někým, kdo bude „nad věcí“, je schopen mi zprostředkovat pohled „zvenku“, který není ničím zatížen.

Můj vztah ke konstelacím je velice rezervovaný a nedůvěřivý. Nicméně i přesto musím konstatovat, že i ony jsou schopny mi dodat impulzy, které plní přesně účel jiného pohledu na věc, a člověk si občas oklikou najde odpovědi na své otázky. Spoustu věcí má člověk zasunuté kdesi hluboko a buď o nich neví, nebo se je bojí vytáhnout na světlo. Při troše dobré vůle a odvahy pak může být překvapen, co se o svém životě a vztazích může dozvědět.

Celkový proces terapií a konstelací je pro mě osobně nesmírně dobrodružná záležitost a velice mě baví stavět věci dávno zapomenuté tak, abych je měl na očích a zároveň mně dávaly podněty k tomu, co dál. Chce to ovšem mnohdy i velkou dávku odvahy do těch věcí „šáhnout“ a neobelhávat sebe i ty ostatní. A někdy přes bolestivá a nelehká zjištění po čase cítím, že mě to posouvá přesně tam, kde bych chtěl a měl být.
J. S., sociální pracovník

Chcete se také vydat na energetickou jízdu?

Jako terapeut vám zajistím bezpečný prostor, pomocí ověřených metod půjdeme do hloubky vašeho nitra a vyřešíme to, s čím se vám nedaří pohnout, ať už se jedná o krizovou situaci, nepochopitelné či obtěžující vnitřní prožitky, profesní rozvoj, osobní růst, partnerské vztahy, vztahy s dětmi nebo energetické bloky. Podpořím vás v momentě, kdy chcete překopat celý svůj život, ale i když toužíte zapracovat jen na uzdravení situace, která vás nyní brzdí.

TERAPIE

Cítit se vyrovnaní, plni energie a mít chuť každý den vstát a užít si nový den je cíl, ke kterému na terapiích směřujeme. Získáte nadhled, přijde úleva a otevře se vám nová cesta.

KONSTELACE

Tam, kde končí terapie, začíná konstelace. Podíváme se na traumata a vzorce chování, které ještě potřebujete odkrýt, pochopit a vyčistit, aby vám bylo zase dobře.

„Díky terapiím se z hromádky neštěstí stala žena vědomá si své ceny“

Konečné rozhodnutí docházet na terapie vzešlo z doporučení mé kamarádky. Ta mi pomáhala najít cestu ven ze stavů až nevysvětlitelného smutku, zoufalství, neschopnosti fungovat v běžných životních situacích po těžkém rozchodu s partnerem. Byla jsem si vědoma toho, že potřebuji pomoc, že sama nejsem schopná tyto stavy vyřešit. Navíc jsem vůbec nerozuměla tomu, co se se mnou děje. Jsem neskonale vděčná, že jsem začala spolupracovat s Lenkou.

Spolupracujeme spolu již dva roky. Zpočátku byla sezení plná vyplavujících se emocí a tvrdohlavého lpění na minulosti z mé strany. Neskutečnou trpělivostí, citlivostí, vhledem a profesionálním přístupem začala Lenka měnit mé nastavení. Posílila moji sebedůvěru, naučila mě vnímat a upřednostňovat své potřeby, žít tady a teď, navazovat zdravé vztahy a spoustu dalšího. Nejlépe bych to popsala asi tak, že z hromádky neštěstí se stala žena vědomá si své ceny.

Terapie s Lenkou Davidovou doporučuji všem, kteří se ocitli v těžké situaci, o které si myslí, že je neřešitelná. Lenka mi ukázala, že vždy existuje cesta. Navíc, když vedle sebe máte průvodce jako je ona, tak se po té cestě jde mnohem lépe. Velmi si Vás vážím a jsem Vám vděčná za vše. Těším se na další spolupráci.
E. B., učitelka

„Ať terapie, či konstelace, Lenka je velmi zkušená terapeutka“

Osobně jsem na doporučení přišla k Lence řešit krizové a traumatické životní situace, se kterými jsem si nevěděla rady. Před zahájením spolupráce jsem se nacházela v jakémsi začarovaném kruhu, ze kterého nešlo najít cesty ven. Zároveň jsem pociťovala velké vnitřní pnutí a neklid. Konstelacemi jsme našly hluboko ukryté příčiny problémů, ve kterých jsem se nacházela. Poté i tak důležitý vnitřní klid a rovnováhu.

Krom jiného aktuálně pracujeme na uzdravování vnitřních bolestí a poruch u adoptovaného syna, kde díky spolupráci s Lenkou navazujeme bezpečné a pevné citové pouto.

Ať terapie, či konstelace, Lenka je velmi zkušená terapeutka, která dokáže vždy najít řešení. Z každého setkání odcházím obohacena jak příjemným pocitem, tak se spoustou informací. Situace jsou probírány citlivě, sezení jsou naprosto diskrétní. Děkuji Lence za práci, kterou dělá, a vždy se těším na další setkání.
L. C.

„Jít na konstelaci je neskutečný emoční zážitek“

Rozhodnutí jít na konstelace přišlo během terapií, kdy jsme narazily na témata, u kterých se zdálo, že nemají základ například v dětství. Skutečně většina mých témat pocházela z minulých životů a bez konstelací bych se těchto témat asi jen tak nezbavila. Jít na konstelaci je neskutečný emoční zážitek. Je až neuvěřitelné, jak se při konstelacích vyplavují „nehezké“ pocity, které člověk v určitých životních situacích pociťuje. Doteď nechápu, jak se Lenka dokáže přesně vžít do mých pocitů a pojmenovat je. A jak po poléčení tyto pocity odejdou, a hlavně se už znovu neobjeví. Pokaždé, když z konstelace odcházím, cítím se o dost lehčí, klidnější a také unavenější po další emoční jízdě s Lenkou.
T. S., vývojář

„Po konstelaci jsem cítila, jak daný problém sám o sobě odezněl“

Konstelace jsem využila v případě řešení obtížného problému. Zpočátku jsem úplně nevěděla, co očekávat. Ale po konstelaci jsem cítila, jak daný problém sám o sobě odezněl nebo se otevřel více do hloubky a dalo se s ním dále pracovat. Konstelaci bych doporučila v případě traumatu nebo náročného a citlivého problému. Určitě stojí za to ji vyzkoušet.
A. K., asistentka personálního oddělení

„Terapie mi umožnila přerovnat si myšlenky, postoje a zvědomit si vlastní hodnoty“

Před zahájením spolupráce s Lenkou Davidovou jsem cítila marnost, měla jsem pocit, že selhávám jak v pracovním (manažerském), tak v soukromém životě, a došla jsem k závěru, že s tím musím něco dělat, abych se nezhroutila. Kromě nepříjemných pocitů mi začalo reagovat i tělo, somatizovalo, a utrpěla jsem i nepříjemný úraz.

Mé očekávání nebylo nijak velké, byla to moje první zkušenost s tímto typem podpory, a styděla jsem se za svoji slabost. Terapeutická sezení mi umožnila přerovnat si myšlenky, postoje a zvědomit si vlastní hodnoty. Z konstelací jsem byla zpočátku rozpačitá, ale vždy jsem po několika dnech od konstelace cítila úlevu a měla jsem vidinu, naději, že mohu jít novou cestou, začala jsem vnímat příležitosti a našla v sobě odvahu na cestu se vydat.

Po 9 měsících spolupráce, kdy proběhlo několik terapií a konstelací, konstatuji, že mi je mnohem lépe, přerovnala jsem si v sobě plno věcí, vyčistila nezahojené rány, našla sílu a energii řešit situace, které mě trápily, a před kterými jsem „ustupovala“ nebo se před nimi pod různými záminkami „schovávala“. Mám chuť plnit si své sny a užívat si radostí života. Leni, moc Vám děkuji.
L. B., ředitelka

„Terapie mi pomáhá se najít a ujasnit si, jak dál, a znovu se nadechnout“

Svůj cíl dojít k terapiím byl pro mě na začátku velmi náročný a možná jsem se cítila i potupně. Myslím, že to bylo umocněno vším, co jsem si prožila a také předchozí zkušeností s terapeuty. Když jsem přišla do terapie, tak jsem z toho měla velký strach, a nebyla si jistá, zda je to vůbec dobrý nápad, ale už jsem nemohla dál. Mé očekávání se za nějakou dobu rozpustilo a zjistila jsem, že terapie jsou velmi pomocnou věcí a že mi pomáhá se najít a ujasnit si, jak dál, a znovu se nadechnout.

Sice jsem byla z terapie i nadále nervózní, ale po každé terapii jsem byla ráda, že jsem na ni byla. Díky terapiím jsem se naučila říct své názory a nenechat se lidmi srážet a trápit se tím, co si o mě kdo myslí a tím, jaká bych měla být. Na spoustu témat jsem se dokázala podívat z jiného úhlu a posunout je dál a najít sama sebe. V neposlední řadě jsem za tyto terapie vděčná, protože mě podržely v životní situaci, kterou bych jinak nezvládla, a zhroutila se.

Lenka má velkou trpělivost a pochopení. Chvíle, kdy jsem mohla zavolat a napsat, že je nějaký problém, mi pomohly, a já se necítila na vše sama. Terapii u Lenky doporučuji každému, kdo má v sobě jakýkoliv problém, se kterým chce pracovat, nebo se necítí být šťastný. Já se těším osobně na další spolupráci na osobním růstu a vyřešení témat, které mám. Děkuji za pomoc.
V. Z., sociální pracovnice

„Po půl roce spolupráce se cítím jako nový, silný člověk“

K Lenkce jsem se objednávala s velkými problémy s úzkostmi a částečnou depresí. Každou terapií se to velmi rychle zlepšovalo a mohu po půl roce spolupráce s klidnou duší říct, že se cítím jako nový, silný člověk. To, co mi dělalo problémy před půl rokem, teď zvládám levou zadní.

Lenka mi také velmi sedla. Je příjemná, na vše dokáže najít cestu nebo řešení. Po každé terapii jsem chodila nadšená, nabitá silnou energií a s odhodláním posunout se zase o krok dál. Momentálně směřujeme terapii na posilování silných stránek, došly jsme totiž do bodu, kdy už na terapie nechodím s novými problémy, ale s dalšími dobrými zkušenostmi a zážitky. Lenka patří k dražším terapeutům, ale rozhodně se cena vyrovná kvalitě, stojí za to do terapie investovat.
N. Z., studentka

„Přístup a vedení terapie s Lenkou je výjimečné“

Očekávání od terapií jsem na začátku neměl téměř žádná. Byl jsem v situaci, kdy jsem takřka nepřemýšlel nad ničím. Snad jen nad svojí existencí. V úzkostných stavech pro mě byla každá varianta pomoci velmi vítána.

V životě bych si nedokázal představit, jaké profesionály tu máme. Lenka Davidová jím opravdu je! Její vedení terapie mi opravdu sedlo. První fáze terapií byla opravdu velmi intenzivní. V určitém bodě terapie přešla do druhé fáze, kde to bylo opravdu příjemné, a vždy jsem se těšil na další sezení.

Největší rozdíl, mimo úplné vymizení úzkostných stavů, jsem během spolupráce pozoroval v přístupu a motivaci k životu. Z celodenní prokrastinace se rázem stal den plný aktivit, práce, nápadů a plnění si snů. Táhnoucí se problémy s důvěrou sám k sobě a sebevědomím jsem díky Lence byl schopen odstranit a započít seberozvoj osobnosti.

Lenku můžu víc než doporučit! Kdo hledá naprostého profesionála ve svém oboru, nesáhne vedle. Přístup a vedení terapie je výjimečné.
V. M., student a začínající podnikatel

„Konstelace mi pomohla vysvětlit plno mých nezodpovězených otázek ohledně mého sebevědomí“

Když jsem šla na svoji první konstelaci, tak jsem nevěděla, co mám očekávat. Byla to zajímavá zkušenost, která mi pomohla vysvětlit plno mých nezodpovězených otázek ohledně mého sebevědomí. Na terapiích jsme s mým nízkým sebevědomím pracovali, ale hlubší pochopení přišlo až po konstelaci.

Po začátku jsem necítila žádnou změnu, ale postupem času se začalo vše vyjasňovat a dávalo mi to smysl. Díky Lence se cítím vyrovnanější a spokojenější než kdy dříve. Jsem ráda, že jsem se pro její služby rozhodla. Terapii i konstelace všem vřele doporučuji. Po každém sezení budete odcházet s dobrou náladou a v plné síle.
P. M., učitelka

„Věděla jsem, že konstelace něco dělají, ale toto bylo úžasné“

Jít na konstelace byl můj záměr, už několik let. Vždycky mi do toho ale něco vlezlo a trochu mne odrazovala představa těch lidí. Když jsem se dozvěděla, že Lenka takto pracuje, ale jedna na jednu, neváhala jsem a okamžitě jsem se k ní objednala. Věděla jsem, že konstelace něco dělají, ale toto bylo úžasné. Vracím se již poněkolikáté a vždy odjíždím s radostným srdcem a odlehčenou myslí. Leni, moc děkuji a těším se zase na viděnou!
A. H., nezávislá kosmetická poradkyně MARY KAY

Pokud bych vám měla dát jednu radu, byla by to tato: Nezabývejte se tím, co nemůžete ovlivnit. Pracujte na tom, co změnit můžete. A to jste vy sami!

Objednávka na terapie, konstelace

Přejít nahoru