Terapie

vám pomůže znovu najít vnitřní sílu a moudrost

Svoji práci milujete a děláte ji srdcem. To samé platí pro vaši rodinu a blízké, záleží vám na dobrých vztazích s nimi. Míváte ale pocit nedocenění. Okolí vás vnímá jako silného člověka, vrbu, a tak v sobě věci tutláte, abyste dostáli očekávání druhých, až je toho moc. Uvažovali jste o terapii, ale pořád se zdráháte a čekáte že to samo odezní.

Jenže se už několik týdnů či měsíců točíte v kruhu.

Nevíte, jak se z vnitřní nepohody nebo krize dostat. Zažíváte hluboké vnitřní zmatky, přetížení či vyčerpání, bolest, úzkost, paniku, bezmoc, vztek, nevysvětlitelný strach o sebe i o druhé. Terapie je nástroj, který vám umožní vyřešit si situace, ze kterých se tolik toužíte osvobodit. Stará zranění proměníme ve zdroj síly, moudrosti a soucitu.

To samé platí i pro vaše děti, o které pečujete.

Pokud se vám s nimi nedaří domluvit, nebo vaše dítě zažívá úzkosti, strachy, mívá pocity nepřijetí a má potíže komunikovat se svým okolím, nemusíte mu „dělat terapeuta“ vy. Specializuji se také na terapie pro děti, které vám odhlehčí a zrychlí proces uzdravení nejen u vašich dětí, ale i u vás samotných.

Co umí vyřešit individuální terapie

Pokud jste vyzkoušeli spoustu různých „ezotechnik“, ale nikdy se váš diskomfort ve vztazích nebo ztráta radosti ze života nedořešili, ale zůstávali otevřené, je individuální nebo párová terapie přesně pro vás.

Jsem certifikovaná terapeutka s akreditovaným psychoterapeutickým výcvikem Logoterapie a existenciální analýza, díky kterému vám pomůžu najít smysl života, upevnit si vaše další směřování. Mimo to jsem za 20 let své terapeutické dráhy absolvovala řadu odborných výcviků a kurzů (více než 2900 hodin), díky kterým vyřešíme vaše téma na vysoce profesionální úrovni, do hloubky, až k samotné příčině obtíží tak, abyste se v nich nemuseli plácat neustále dokola, ale mohli se posunout dál.

Terapie je vhodná pro všechny, kteří jsou ochotni převzít odpovědnost za svoji emoční pohodu, smysluplný život a pracovat na obtížích, se kterými se potýkají.

S čím vám terapie pomůže

Pokud zažíváte některé z těchto situací nebo prožitků, nezůstávejte na to sami. Každý den můžeme aktivně společnou prací v terapiích využít k tomu, aby vám bylo lépe. Není už důvod otálet, je čas situaci začít měnit k lepšímu. Pomohu vám přestat se točit v kruhu a najdeme nový směr!

Pozn.: Pro bližší představu o situacích, které vám pomohu na terapii vyřešit, klikněte na odkaz.

Prožili jste v minulosti traumatickou či jinak krizovou událost?

Prožitek se stále vrací nebo v určitých chvílích zažíváte zvláštní a neadekvátní reakce vůči dané situaci?

Byli jste ve svém životě jednorázově nebo opakovaně v různých situacích opuštěni, zneužíváni, týráni, znásilněni či jinak vystaveni hrubému násilí či jste byli jeho svědky?

…nebo jste zažili jiné obdobné situace?

Došlo k rychlé nebo razantní změně ve vašem partnerském nebo jiném vztahu?

Opustila vás blízká osoba v souvislosti s rozvodem, smrtí, odstěhováním…?

Hledáte cestu, jak vztahy prožívat smysluplně?

Prochází váš vztah krizí a vy se rozhodujete jak dál?

Činí vám obtíže ve vztahu komunikovat, nerozumíte si?

Nevíte, jak si nastavit ve vztazích hranice?

Máte pocit, že si opakovaně hledáte nevhodné partnery, navazujete nefunkční vztahy?

Prožíváte ve vztazích různé typy závislostí?

…nebo zažíváte jiné obdobné situace?

Potýkáte se ve svém životě s některým z těchto prožitků nebo s pocity viny, osamělosti, utrpení, strachu, úzkosti?

Prožíváte nespokojenost se sebou? Chybí vám sebedůvěra?

Ztrácíte energii? Zažíváte únavu? Jste dlouhodobě vyčerpaní?

Nerozumíte, proč se v zátěžových situacích chováte zrovna takto?

Váš život jsou jen povinnosti? Máte pocit, že váš život nemá smysl? Cítíte se prázdní, bez života? Máte pocit, že marníte svým časem?

Prožíváte obtížné situace spojené s užíváním drog, léků, alkoholu, nekontrolovatelné utrácení? Potřebujete podporu při abstinenci či hlouběji pochopit toto chování?

…nebo zažíváte jiné obdobné situace spojené s emocemi a chováním, které vás omezuje?

Nerozumíte tomu, co se to s vámi děje a proč tak intenzivně a silně vše prožíváte?

Máte obtíže nastavit vůči druhým hranice? Co prožívají oni prožíváte s nimi?

Jste často přetíženi?

Máte obtíže v rovině pracovní či vztahové vzhledem k vaší zvýšené citlivosti?

Ostatní se na vás koukají jako na „citlivku“?

Jako osoba blízká – rodič, partner potřebujete pomoci s péčí a pochopením situace?

Potřebujete podpořit při péči o dítě?

Máte pocit, že si se svým dítětem nerozumíte, nedaří se vám na sebe naladit? Je obtížné se na něčem domluvit?

Potýká se vaše dítě s výchovnými problémy?

Zažilo vaše dítě nějakou obtížnou situaci, prožívá strachy, úzkosti, bezmoc?

Rozpadá se vám partnerské soužití a vy chcete, aby vaše dítě bylo změnou co nejméně zasaženo?

Máte pocity přetížení až vyhoření v oblasti pracovní roviny?

Rozjíždíte podnikání, nebo už jste zkušeným lídrem, ale obejvují se pocity, kterým nerozumíte, které blokují nebo brzdí další posuny?

Zvažujete změnu práce, ale máte určité obavy, strachy či úzkosti?

Opakovaně zažíváte pracovní neúspěchy?

Máte obtíže v pracovním kolektivu?

Rádi by jste se posunuli kariérně dál, ale nevíte jak na to?

Přetěžujete se pro klienty, zákazníky, neumíte si nastavit hranice, nebo zažíváte jiné nepříjemné situace spojené s kariérním růstem?

Máte obavy, že vaše dítě experimentuje s návykovými látkami? Potřebujete podporu, jak dál postupovat?

Prožíváte obtížné situace související se závislým chováním – potřebujete se v situaci zorientovat a toto chování změnit?

Abstinujete a potýkáte se s obtížnými situacemi, nerozumíte určitému chování? Potýkáte se s „nálepkami“?

Jak si vybrat vhodnou terapii?

Vím, jak je důležité najít včas důvěryhodnou odbornou pomoc, když si procházíte traumatickou zkušeností nebo krizí. Na vaši situaci jsem maximálně intuitivně napojená a nabízím ověřené metody a techniky dle toho, jak se mi ukazují jako nejvíce účinné pro téma, které zrovna zpracováváme.

Vycházím vždy z toho, že cílem naší spolupráce je časově efektivní vyřešení vašich obtíží, proto očekávám i vaši otevřenost a důvěru v proces spolupráce.

Jako velmi časově efektivní metody vidím kombinaci psychoterapeutických sezení s transformačními konstelacemi, kdy společně s mými klienty sledujeme prokazatelné výsledky. Je však na vás, zda tuto komplexní cestu využijete již od začátku našich sezení. Spolupráci můžeme zahájit i v rámci jedné z nabízených služeb a až budete připraveni, obohatíme ji o další možnosti.

S kým spolupracuji

Dospělí, rodiče, partneři

Dospívající od 11 let, studenti

Podnikatelé
a OSVČ

Vedoucí pracovníci, ředitelé

Nejsem tu ale pro každého. Mějte na paměti, že terapie je vzájemný proces, do kterého vkládáte vy i já velké množství své energie, a pokud nejste připraveni, nebude nám to klapat.

Proto spolupracuji s lidmi, kteří jsou odhodlaní jít do intenzivní spolupráce, jsou otevření kombinaci terapií s konstelacemi ve chvíli, kdy nazraje čas, jsou ochotni otevřít se všem metodám, které pečlivě vybírám tak, abychom vás opravdu posunuli, a také rozhodnutí investovat do sebe čas, peníze a pravidelně na sobě pracovat. Pokud jste to vy, pojďme se do toho pustit.

INDIVIDUÁLNÍ TERAPIE

Na individuální terapii intenzivně spolupracujeme na vašich obtížích. Kladu důraz na bezpečné prostředí a diskrétnost. Můžete si vybrat z možnosti online terapie, nebo docházet na sezení přímo v Lanškrouně.

První setkání je spíše orientační, kdy se vzájemně představíme, vyjasníme si podmínky spolupráce a probereme, s čím se nyní potýkáte. Na základě toho si vyjasníme jak a v jaké frekvenci spolupráce bude probíhat. 

Pracovat s tématem pak budeme od druhé schůzky.

Pokud máte opravdový zájem své obtíže vyřešit, je nutný aktivní přístup a terapie ve frekvenci ideálně 1× týdně, max. 1× za 14 dní.

Další odpovědi na otázky najdete v sekci Často kladené otázky

Cena za sezení

1500 Kč / 55 minut

PÁROVÁ TERAPIE

Tato forma terapie umožňuje párům (manželským, nemanželským, homo nebo heterosexuálním) porozumět obtížím, neshodám v souvislosti se vzájemným soužitím, vztahem či sexuální rovinou. Společně nacházíme možnosti řešení a transformaci vztahu.

Na sezení je nutné, abyste se dostavili vždy oba partneři. Společně pojmenujeme obtíže a vaši další vztahovou vizi, zda jste otevření na tématech spojených se vztahem touto cestou pracovat.
Sezení probíhají v rozmezí 3-5 týdnů. Zpravidla se nám podaří během prvních 5 sezení pojmenovat a nastavit další kroky v rámci témat, která ve vztahu řešíte.
Další odpovědi na otázky najdete v sekci Často kladené otázky.

Další odpovědi na otázky najdete v sekci
 Často kladené otázky.

Cena za sezení

3400 Kč / 110 minut

Co o terapiích říkají klienti?

„K Lence jsem se objednávala s velkými problémy s úzkostmi a částečnou depresí. Každou terapií se to velmi rychle zlepšovalo a mohu po půl roce spolupráce s klidnou duší říct, že se cítím jako nový, silný člověk. To, co mi dělalo problémy před půl rokem, teď zvládám levou zadní.

Po každé terapii jsem chodila nadšená, nabitá silnou energií a s odhodláním posunout se zase o krok dál. Momentálně směřujeme terapii na posilování silných stránek, došly jsme totiž do bodu, kdy už na terapie nechodím s novými problémy, ale s dalšími dobrými zkušenostmi a zážitky.“
N.Z., studentka
Osobně jsem na doporučení přišla k Lence řešit krizové a traumatické životní situace, se kterými jsem si nevěděla rady. Nacházela jsem se v jakémsi začarovaném kruhu, ze kterého nešlo najít cesty ven. Konstelacemi jsme našly hluboko ukryté příčiny problémů, poté i tak důležitý vnitřní klid a rovnováhu.

Krom jiného aktuálně pracujeme na uzdravování vnitřních bolestí a poruch u adoptovaného syna, kde díky spolupráci s Lenkou navazujeme bezpečné a pevné citové pouto. Situace jsou probírány citlivě, sezení jsou naprosto diskrétní. Děkuji Lence za práci, kterou dělá, a vždy se těším na další setkání.
L.C.

Co nám pomůže v efektivní spolupráci?​

Často kladené otázky

Objednat se můžete prostřednictvím kontaktního formuláře – viz níže na konci této stránky nebo telefonicky. Pokud bych vám nezvedla telefon, pravděpodobně probíhají terapie, budu vás kontaktovat hned, jak to bude možné.

Terapie platíte dopředu, na terapie vybírám vždy zálohu ve výši 1 sezení. Platit můžete převodem na účet, anebo na místě. V případě, že ke mně přicházíte poprvé, na prvním sezení uhradíte platbu za dvě terapie – aktuální terapii a také zálohu na další terapii.

ZMĚNA TERMÍNU SEZENÍ: Termíny sezení vždy domlouváme dopředu. Pokud se na některé z nich nemůžete dostavit, je možné termín sezení změnit nejdéle do 3 dnů před datem setkání. 

ZRUŠENÍ SEZENÍ: Sezení je nutné zrušit min. 48 hodin předem, jinak vám účtuji plnou sazbu za sezení dle domluveného typu terapie, které strhnu ze zálohy. 

PŘESUN SEZENÍ NA JINOU FORMU: Pokud se vám nehodí osobní setkání na individuální terapii, můžete jej přesunout na online (pro párové terapie tato možnost neplatí). Tuto informaci mi prosím sdělte nejpozději do 20. hod den předem – formou SMS

INDIVIDUÁLNÍ TERAPIE můžete využít formou online, telefonicky, anebo osobně v Lanškrouně. Tento typ terapií je možné kombinovat. PÁROVÁ TERAPIE je možná pouze osobně.

INDIVIDUÁLNÍ TERAPIE: Frekvenci terapií nastavujeme dle akutnosti situace. Sezení na začátku spolupráce nastavujeme zpravidla min. 1×  týdně, max. 1× za 14 dní. V případě akutního stavu může být setting nastaven i vícekrát týdně. Postupně pak během spolupráce setting rozvolňujeme. 

PÁROVÁ TERAPIE: Sezení probíhají ve frekvenci zhruba 1× za 4-6 týdnů. Zpravidla se situace vyjasní do 5 setkání.

Na tuto možnost se informujte přímo u své pojišťovny. V současné době nespolupracuji s žádnou pojišťovnou. Cena za sezení se řídí aktuálním ceníkem.

PŘÍPRAVA NA SEZENÍ: Buďte předem připraveni (tj. mějte nachystané téma, které potřebujete probrat). Pro úspěšný terapeutický proces je nutné, abyste plnili doporučení, na kterých jsme se domluvili. V terapii je nutný váš aktivní přístup.

DÉLKA SEZENÍ: Individuální terapie (55 min.), párová terapie (110 min.).

PRODLOUŽENÍ ČASU SEZENÍ: Pokud sezení trvá déle než váš vyhrazený čas, bude cena o to navýšena. Cena se navyšuje po každých 5 minutách, při individuální konzultaci se jedná o částku 140 Kč, při párové terapii o částku 155 Kč za každých započatých 5 minut.

POZDNÍ PŘÍCHOD: V případě pozdního příchodu se o vaše sezení o tuto dobu zkracuje.

V případě AKUTNÍ SITUACE MIMO DOMLUVENÉ SETKÁNÍ můžete využít VIP POMOC. Pro své klienty nabízím VIP pomoc v případě akutní situace mimo náš domluvený čas. Ozvu se hned, jak to bude možné. Tato podpora je zpoplatněna dle délky – 380 Kč za každých započatých 15 minut.

Spolupráce s terapeutem je dnes standardní forma pomoci ve chvíli, kdy vás něco trápí a nedaří vám najít cestu ven. Terapie vyžaduje velkou odvahu ponořit se do práce se sebou samým. Jde o převzetí odpovědnosti za svůj život a své hodnoty či spokojenost. 

Světu touto formou spolupráce ukazujete, že vám není lhostejná vaše emoční rovina a chcete žít smysluplně a v hojnosti. Uvědomujete si, že svojí nepohodou ovlivňujete druhé, a chcete, aby vztahy kolem vás byly znovu nebo už konečně naplněné láskou a pohodou. Pomůžete tím nejen sobě, ale i svému okolí, na které bude mít vaše změna také pozitivní vliv.

Pokud o terapii vážně uvažujete, ale nevíte úplně jistě, jestli je nyní pro vás vhodná, nabízím vám 15minutový hovor zdarma, kde se můžete zeptat na vše, co potřebujete. Kontaktujte mě prosím na telefonním čísle +420 604 654 615, nebo vyplňte formulář níže a já se vám ozvu.

Každý den máte možnost stát se lepší verzí sebe sama.
Ten nejlepší čas začít je právě teď.

Objednávka na terapie, konstelace

Přejít nahoru